Што прави C-LUX

C-Lux е професионален давател на решенија за осветлување и IoT. Како производител на компоненти за осветлување, ние се обврзуваме да обезбедиме паметно осветлување на домот, паметно осветлување на згради и паметно градско осветлување интегрирано со екосистем на паметни додатоци, мобилни апликации, платформи за облак. Потоа направете осветлување контролирано од мобилниот апликација, компјутер, паметен звучник преку zigbee, wi-fi, ble mesh, lorawan, Nb-iot, итн безжичен протокол.Во извршувањето на нашата посветеност на квалитетот, инвестираме многу во стабилност на процесот, оптимизација на квалитетот, истражување и развој.Тимовите за истражување и развој со добри ресурси гарантираат дека сите наши нови решенија се на водечката работ на технологијата и иновациите.

Каков партнер служи C-Lux

Секој клиент е најважен и ценет за C-Lux, ние сме секогаш заедно за да го изградиме 

Имајќи ја предвид различната природа на клиентите и специфичните сценарија за примена на интелигентно осветлување и паметни уреди, C-Lux гради збир на совршени продажни мрежни системи и рамка за поврзана вредност на услугата, со цел поефикасно да ги реши поврзаните проблеми и точките на болка. за клиентите.така можеме лесно да работиме заедно и брзо да пораснеме!

Зошто да изберете C-LUX?

Производител на професионални решенија за паметно домашно осветлување

Производител на професионално решение за паметно осветлување во канцеларија/училиште

Производител на професионални решенија за паметно градско улично осветлување

Истражувачки и операторски центар во Шенжен и 2000м2производствена база во Жонгшан, Гуангдонг

8 годишно искуство во дизајнирање на осветлување, истражување, производство

2-годишно искуство на интеграција на паметен IoT со Zigbee, Wi-Fi, Bluetooth mesh.Лора-ван,NB-IoT, GPRS, 4G LTE, итн

Во согласност со ETL, CE, ROHS, SAA, CB, BIS сертификат, итн

 • икона-11икона-11
  10 години извозна трговија 5 години производител 3 годишно искуство во ИОТ
 • икона-2икона-2
  CE.RoHS, ERP, SAA, TUV, ETL сертификат, итн
 • икона-3икона-3
  професионален тим за истражување и развој, строга инспекција, обезбедена гаранција од 5 години.
 • икона-4икона-4
  OEM&ODM услуга, дизајн до земање примероци до производство
 • икона-5икона-5
  брза услуга
 • икона-6икона-6
  запознаени со различни превози за да ги намалите трошоците за испорака

За C-LUX

Shenzhen C-Lux Technology Co., Ltd. е професионален производител на решенија за паметно LED осветлување за примена на паметен дом, паметна канцеларија, паметна училница, паметно градско осветлување.

 

Почнувајќи како производител на компоненти и производи за осветлување, C-Lux се посветува на развивање на својата деловна линија со промените на пазарот, сега вклучувајќи сензори, портали, паметни додатоци, апликации, платформи за облак и решенија.Денес, C-Lux може да го обезбеди екосистемот на интегрирани паметни домови и деловни канцеларии, паметни решенија во училницата за да ги задоволи нашите клиенти и потребите и трендовите на нивниот пазар.

 

Основана во 2011 година, бизнисот започнува од традиционалниот дизајн и производство на осветлување на почетокот.Од 2018 година, започнуваме производи со длабока транзиција во комбинација со идниот тренд на AIot.Така, поставивме центар за истражување и работа во светскиот иновативен град Шенжен и производство на хардвер за осветлување во Жонгшан, Гуангдонг.Така многу добро ќе ги комбинираме Aiot и хардверот.